Právě hraje: EROS RAMAZZOTTI - LA COSA MAS BELLA | Dohrálo: XINDL X - V BLBÝM VĚKU
23. červen 2021 - Zdeňka
Právě hraje: EROS RAMAZZOTTI - LA COSA MAS BELLA | Dohrálo: XINDL X - V BLBÝM VĚKU

Anděly ovládla Lenka Dusilová

Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie Anděl proměnila se svým albem Řeka tři ze čtyř nominací. Uspěla v kategoriích Album, Sólová interpretka a Skladba, kterou ovládla díky písni Vlákna. Do síně slávy akademici zvolili Roberta Křesťana. V hlavních kategoriích 30. ročníku bodovali také zástupci mladé generace. Více se dočtete tady

Kromě zpěvačky Kateřiny Marie Tiché, která se s debutem Sami stala objevem roku, překvapivě v kategorii Sólový interpret zvítězil Štěpán Hebík vystupující pod jménem 7krát3. Skupinou roku se stala kapela Tata Bojs za album Jedna nula, v kategorii Slovenské album zvítězila kapela Le Payaco s nahrávkou Pohybliví v nehybnom.

V kategorii Alternativa a elektronika uspěla písničkářka Amelie Siba s albem Dye My Hair, v kategorii Jazz se radoval z vítězství Tomáš Liška & Invisible World za desku Hope. V kategorii Klasika zvítězili Jan Bartoš, Jakub Hrůša a Symfonický orchestr Českého rozhlasu za nahrávku Novák: Klavírní koncert, Toman a lesní panna, mezi rappery dominoval Yzomandias, vlastním jménem Jakub Vlček, s nahrávkou Prozyum a z rockerů dali akademici nejvíce hlasů skupině Kurtizány z 25. Avenue za album Honzíkova cesta. V kategorii Videoklip pak akademici ocenili klip Piš mi básně formace Bert & Friends, který režíroval Pavel Borovička.