Právě hraje: RICHARD MÜLLER - ŠTĚSTÍ JE KRÁSNÁ VĚC | Dohrálo: MICHAL HRŮZA - NAPOŘÁD
29. listopad 2020 - Zina
Právě hraje: RICHARD MÜLLER - ŠTĚSTÍ JE KRÁSNÁ VĚC | Dohrálo: MICHAL HRŮZA - NAPOŘÁD

Liberec chystá rozpočet o 100 milionů nižší, než letos

Liberec chystá pro příští rok rozpočet s příjmy 2,23 miliardy korun. Podle náměstka pro ekonomiku Zbyňka Karbana je to asi o 100 milionů korun méně než letos. Očekávané výdaje by měly příští rok přesáhnout necelé dvě a půl miliardy korun. Vyrovnaný rozpočet si zajistí Liberec zejména díky úvěru ve výši 150 milionů korun. Z toho 30 milionů korun chce nechat v rezervě a zbytek využít na investiční akce. Rozpočet má schvalovat zastupitelstvo v prosinci.

Liberec obnoví boží muka na Perštýně

Liberec obnoví boží muka na Perštýně. Jde o zničenou kulturní památku. Měla by se obnovit minimálně do stavu před rokem 1950, kdy došlo k její devastaci. Nabídka na odborné práce podle požadavků památkářů dosahuje 170 tisíc korun, včetně instalace nového kříže. Oprava proběhne na jaře. Na obnově kulturní památky se bude podílet víc subjektů. Město má financovat přibližně třetinu nákladů, o zbytek se podělí soukromí donátoři.

Schránka Ježíškovy pošty v Jablonci bude celý týden

Pod vánočním stromem na jabloneckém Mírovém náměstí hledají děti vždy v den jeho rozsvícení schránku na Ježíškovu poštu. Letos budou mít více času. Schránka bude pod stromem hned celý týden. Děti mohou svá přání vhazovat schránky od této do příští neděle. Důležité je napsat zpáteční adresu, aby mohl Ježíšek dětem odpovědět.

Ve Velkých Hamrech začaly práce na druhé etapě plynofikace

Ve Velkých Hamrech začaly práce na druhé etapě plynofikace. Má zajistit teplo pro základní školu, domy s pečovatelskou službou a další městské objekty. Společnost GasNet Služby měla začít teplo dodávat už v říjnu. Práce ale kvůli průtahům ve stavebním řízení nabraly zpoždění. Radnice proto musela uzavřít krátkodobou smlouvu na jeden rok s jinou firmou. Už v polovině prosince slibuje dodavatel zahájení provozu nové kotelny v základní škole. Další budou následovat tak, jak to dovolí klimatické podmínky.

Město Frýdlant nabízí novou službu

Město Frýdlant nabízí novou službu. Zájemci si mohou nechat zasílat novinky ze života ve městě i důležité informace z Městského úřadu přímo na svůj mail. Stačí e-mailovou adresu zaregistrovat a vybrat si, z jakých oblastí a sekcí mají aktuality na mail přicházet. Kromě toho lze využít také možnost zasílání oznámení o vývěskách na úřední desce. Více informací k registraci je na webu města.

Desná opravuje byty ve vlastnictví města

Desná na Jablonecku věnuje v posledních letech víc peněz na opravy bytových domů ve vlastnictví města. Letos například tady opravili střechu na domě v ulici Údolní. V Krkonošské proběhla v jednom domě rekonstrukce elektroinstalace společných prostor a v dalším jsou nové televizní rozvody. Současně se za půl milionu korun opravovaly tři byty v ulici Údolní.

Na bezpečí v Jablonci bude dohlížet nová kamera

V Jablonci nad Nisou v Tyršových sadech bude pořádek hlídat nová bezpečností kamera. Je součástí Městského kamerového dohlížecího systému, který spravuje městská policie. Na její zřízení přispěla dotace Ministerstva vnitra z programu Prevence kriminality ve výši přes 200 tisíc korun. Kamera bude dohlížet na východní část parku, a to zejména na vchody z ulice Fügnerova, na dětské hřiště a jeho okolí včetně nově zřízeného stanoviště Městské policie. Doplní tak tu stávající v ulici Sadová.

Obyvatelé v České Lípě ani příští rok nebudou platit za odpad

Obyvatelé v České Lípě ani příští rok nebudou platit za odpad. Radnice zrušila platbu za svoz a likvidaci odpadu před 11 lety a s opětovným zavedením zatím nepočítá. Vedení města chce počkat na novelu zákona o odpadech, která nastaví pravidla. Očekávaný propad příjmů v souvislosti s úpravou daňového systému i opatřeními proti koronaviru pokryje radnice podle starostky Jitky Volfové z peněz našetřených v minulosti.

Šluknov posílá do hlasování obyvatel šest projektů

Město Šluknov připravilo i na příští rok pro obyvatele možnost rozhodnout svým hlasováním o realizaci akce na zvelebení části veřejného prostoru. Ve čtvrtém ročníku participativního rozpočtu mají lidé možnost vybrat z šesti připravených akcí. Vzhledem k současné situaci se jedná o menší projekty. Například opravu cest na hřbitově, rekonstrukci toalet v domě kultury nebo výsadbu trvalek na Malém náměstí. Hlasuje se do konce ledna.

Mezi Novým Borem a Prahou bude jezdit víc autobusů

Mezi Novým Borem a Prahou bude od soboty jezdit víc autobusů. Krajský koordinátor dopravy Korid přidává dva páry spojů ve všední dny a dva páry v neděli. Důvodem je zvýšená poptávka ze strany cestujících. První ranní spoj v pracovních dnech vyjede z Nového Boru ve 3:55 hod., z opačného směru pak v 6:40. Současně s tím jsou přidané spoje během dne a obnovilo se odpolední spojení v 15:25 hod. z Prahy do Nového Boru.