Právě hraje: PETR SPÁLENÝ - TEN DEN KDY TO VZDÁM | Dohrálo: ROBERTA FLACK - KILLING ME SOFTLY WHIT HIS SONG
23. červen 2021 - Zdeňka
Právě hraje: PETR SPÁLENÝ - TEN DEN KDY TO VZDÁM | Dohrálo: ROBERTA FLACK - KILLING ME SOFTLY WHIT HIS SONG

Liberecká radnice řeší parkování

V Liberci na sídlištích je nedostatek míst k parkování. Chybí jich stovky. Žádné z komplexních řešení, které radnice navrhla, ale nezískalo podporu mezi lidmi. Zavedly se například investorské zóny, vznikla pobídka pro Společenství vlastníků jednotek, které by chtěly přijít s vlastním řešením, a zkusily se zavést modré abonentní zóny. Nic z toho se ovšem neujalo, řešení se tak stále bude hledat.

Z Jablonce zmizí všechny hrací automaty

Z Jablonce nad Nisou musí do konce července zmizet všechny herní automaty. Vyplývá to z vyhlášky o regulaci hazardu, kterou už v roce 2019 schválili zastupitelé. Vyhláška vycházela z výsledků referenda, které se o rok dříve konalo ve městě spolu s prezidentskými volbami. Česká komora loterního průmyslu při Hospodářské komoře ČR teď sice dopisem žádala s ohledem na koronavirová opatření pozastavení vyhlášky a prodloužení lhůty, zastupitelé to však odmítli.

V Novém Boru začala oprava střechy radnice

V Novém Boru začala oprava střechy na památkově chráněné budově radnice na náměstí Míru. Pracovat se bude nejprve ze strany od náměstí a poté se lešení přesune do Liberecké ulice. Práce částečně omezí dopravní provoz v okolí budovy. Chod městského úřadu nijak neovlivní. Práce za zhruba 9 milionů korun kromě kompletní výměny střešního pláště zahrnují také výměnu poškozených částí krovů, opravu římsy a nové oplechování. Hotovo má být do konce října.

Svijanské pivo mění etikety na lahvích i vzhled plechovek

Letošní léto je v českém Rodinném Pivovaru Svijany ve znamení změn. Jednou z nich jsou nové etikety lahvového piva a vzhled plechovek z dílny grafika Jakuba Růžičky. Nové, přehlednější a graficky čistší etikety budou dosavadní etikety nahrazovat postupně v průběhu několika měsíců. Jako první se s novou etiketou do prodeje už v létě dostane Svijanský Máz. Stejně tak budou postupně nahrazovány novými obaly oblíbená nepasterovaná svijanská piva v plechovkách.

Schubertova vila v Hrádku nad Nisou se uchází o cenu Patrimonium pro futuro

Opravená Schubertova vila v Hrádku nad Nisou se uchází o cenu Patrimonium pro futuro. Do letošního ročníku soutěže ji v kategorii Obnova památky nominoval Národní památkový ústav v Liberci. Shubertova vila pochází z roku 1924, rozsáhlé obnovy se dočkala v letech 2019 a 2020. O vítězi rozhodne celostátní odborná porota. Veřejnost může rozhodnout o zvláštním ocenění Památky děkují. Hlasuje se do konce září na webu Národního památkového ústavu.

V Liberci ve čtvrtek startují pravidelné komentované procházky

V Liberci tento čtvrtek startují od 16 hodin pravidelné komentované čtvrteční procházky. Lidé je využijí až do září. Pro letošek je připravena trasa lemovaná architekturou spojenou s významnými rody Redernů, Clam-Gallasů a Liebiegů a zakončena bude výstupem na věž Severočeského muzea v Liberci. Půjde se čtvrtí Staré Město a návštěvníci shlédnou i méně známé dobové snímky z archivu muzea. Rezervace probíhají přes portál evstupenka.cz v sekci Prohlídky. Opět je taky možné navštívit interiéry a věž neorenesanční radnice.

V Desné začali s přípravami na obnovu atletického oválu

Desná na Jablonecku začala s přípravami na obnovu atletického oválu. Kácí se například stromy. Poté se sportoviště předá stavebníkům. Rekonstrukce je nutná. Vše je zde původní jako před 30 lety. Kompletně se vymění povrch, bude tu i nové veřejné osvětlení a proběhnou další dílčí úpravy areálu. Náklady 860 tisíc korun částečně pokryje státní dotace ve výši 60ti procent. Práce potrvají do konce srpna.

Ve Vratislavicích nad Nisou pořídili traktůrek

Ve Vratislavicích nad Nisou pořídili traktůrek. Do technického střediska zakoupili novou traktorovou sekačku, která se bude využívat na kosení travnatých ploch na místním hřbitově. Tento typ traktůrku je vhodný na členitý terén a díky jeho snadné ovladatelnosti se docílí rychlejší a kvalitnější údržby.

Nemocnice ve Frýdlantu se připravuje na modernizaci

Nemocnice ve Frýdlantu se připravuje na modernizaci. Projektovou přípravu zaplatí město. Opravit se má například celý pavilon bývalého dětského oddělení, v kterém vzniknou veškeré odborné ambulance, včetně laboratoří a například gastroenterologie. Náklady na modernizaci se odhadují na 110 milionů korun. Krajská nemocnice Liberec, pod kterou frýdlantská nemocnice patří, zatím neví, z čeho je zaplatí. Aby bylo možné žádat o dotace, Frýdlant jedná o vstupu do KNL.

Na Sněžce jsou nově ochranné sítě

Na Sněžce a v Obřím sedle u bývalé Obří boudy u Slezského domu jsou nově ochranné sítě. Mají zamezit návštěvníkům v pohybu mimo vyznačené plochy a tedy devastaci přírody. Sítě přibyly prakticky kolem celého vrcholu Sněžky, na Sněžce asi 600 metrů ochranných sítí, podobně jako u Slezského domu. Od konce června po celé léto budou na dodržování opatření dohlížet vyčlenění strážci národního parku, kterým občas vypomůžou policisté.