Právě hraje: DIVOKEJ BILL - VÁHA MUŠÍ | Dohrálo: BRUCE SPRINGSTEEN - HUMAN TOUCH
26. leden 2020 - Zora

Liberecký kraj rozdělí peníze z vyšších daňových příjmů

Liberecký kraj rozdělí peníze z vyšších daňových příjmů do jednotlivých resortů. Přes 280 milionů korun investuje na rekonstrukce silnic II. a III. třídy, jejich běžnou údržbu a na podporu cyklostezek a cyklotras. Peníze půjdou i do oblasti sociálních věcí či školství. Dále z peněz podpoří obnovu majetku kraje i obce. Navýší také rozpočet v programu Podpora retence vody v krajině. Mimo jiné kraj navrhuje 5 milionů korun na zahájení projektové přípravy modernizace železnice na trase Liberec – Turnov – hranice kraje.

Jablonecké lázně statik uzavřel

Jednou za zastávek doprovodného programu Jizerská 50, v sobotu 8. února, měly být také jablonecké městské lázně. Na doporučení posudku o statice budovy je však město muselo pro veřejnost uzavřít. Městské lázně jsou bolavým místem Jablonce, který se už léta nedaří řešit. Historický objekt z let 1908-1909 láká k provozování nejrůznějších akcí, avšak podle stavebního zákona se nesmí provozovat pro jiné účely, než pro které byl zkolaudován, a to jsou lázně.

V Semilech mají schválený rozpočet města na tento rok

V Semilech mají schválený rozpočet města na tento rok. Po mnoha letech tady odbourali rozpočtové provizorium. Plánovaný rozpočet počítá s příjmy přes 206 milionů korun a s výdaji 281 milionů. Investice přesahují 100 milionů. Schodek rozpočtu se pokryje zůstatkem na běžných účtech a zapojením nového investičního úvěru ve výši 10 milionů korun.

Sdružení Český ráj se připravuje na nadcházející sezónu

Sdružení Český ráj se připravuje na nadcházející sezónu. Hlavním marketingovým tématem pro letošní rok je „Pohádkový Český ráj“. Pro nejmenší návštěvníky jsou připravené tematické cestoknížky i nové aktuální cestomapy. V duchu českorajských pověstí se ponese i každoroční „Zahájení turistické sezony v Českém ráji“. Řada objektů nabízí pohádkové prohlídky a chybět nebude ani nabídka města Jičína s pohádkovým festivalem a spoustou akcí spojených se slavným loupežníkem Rumcajsem a jeho rodinou.

Varnsdorf obnoví jednání s Krajskou zdravotní, a.s

Varnsdorf obnoví jednání s Krajskou zdravotní, a.s. Město se chce připojit k ostatním obcím Šluknovského výběžku a vystupovat při řešení zdravotní péče v regionu jednotně. Vzhledem k tomu, že má Varnsdorf od 9. ledna kompletně nové vedení, které nebylo součástí předchozích jednání, rozhodla Rada města pozvat zástupce Krajské zdravotní, a.s. a nemocnice Varnsdorf na nejbližší jednání Rady a seznámit se s jejich názory. 

V sídle Krajského úřadu nabízí nová turistická razítka

V sídle Krajského úřadu Libereckého kraje nabízí nová turistická razítka. Objevují se na nich motivy samotné budovy, výtahu paternoster a turistické vyhlídky na střeše. Zájemci je mohou získat na recepci ve vstupním vestibulu krajského úřadu. Sadu razítek připravil Liberecký kraj k výročí dvaceti let od zřízení krajů coby vyšších územně správních celků. Jejich ztvárnění se ujal liberecký grafik Miloslav Heřmánek.

Partnerská smlouva Jablonce s čínským městem moc nefunguje

Jablonec nad Nisou uzavřel v roce 2011 partnerskou smlouvu s jihočínským městem Beihai. Smlouva mezi městy, která měla pootevřít dveře zejména jablonecké bižuterii na obří čínský trh, dnes vlastně vůbec nefunguje. Podle jabloneckého primátora v současné době představuje partnerskou komunikaci pouze výměna novoročních pozdravů představitelů obou měst.

V Městské galerii Vlastimila Rady se v létě uskuteční výstava s názvem „Skleněný poklad“

V Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod se v létě uskuteční výstava s názvem „Skleněný poklad“. Představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Nyní je potřeba vytvořit plakát k propagaci. A to je šance pro grafiky. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Termín je do konce dubna.

Ve Cvikově dokončí rekonstrukci městského úřadu

Ve Cvikově v únoru zahájí poslední plánovanou etapu rekonstrukce městského úřadu. Týkat se bude třetího patra. Část zaměstnanců se přemístí do budovy bývalého kulturního domu v Nerudově ulici. Jedná se především o referenty životního prostředí a pozemků, kteří zahájí svoji činnost v těchto prostorách od pondělí 27. ledna a stavební odbor, k jehož přestěhování dojde na konci měsíce. Pokladna městského úřadu se od 3. února bude nacházet v 1. patře radnice.

V Turnově zdárně pokračuje stavba Alzheimer centra

V Turnově zdárně pokračuje stavba Alzheimer centra. Na stavbu má radnice státní dotaci, Práce mají skončit v červenci. Centrum bude fungovat od září 2021. Se stavbou souvisí také výstavba pečovatelského domu, který má stát na místě zbouraných plechových garáží. Mělo by zde být asi 30 bytů, náklady na stavbu jsou podle projektu 87 milionů korun, město čeká na vypsání vhodného dotačního titulu.