Právě hraje: LEO SAYER - WHEN I NEED YOU | Dohrálo: CAMOUFLAGE - LOVE IS A SHIELD
18. duben 2021 - Valérie
Právě hraje: LEO SAYER - WHEN I NEED YOU | Dohrálo: CAMOUFLAGE - LOVE IS A SHIELD

Radnice vyzývá lidi, aby jako místo bydliště při Sčítání uvedli Liberec

Občané, kteří žijí a pracují v Liberci, nicméně jako adresu svého trvalého bydliště mají ve svém občanském průkazu uvedené jiné město či obec, můžou během aktuálního sčítání lidí významně ovlivnit to, jak vysoký podíl financí ze sdílených daní bude město Liberec v následujících 10 letech dostávat od státu. Proto radnice vyzývá všechny Liberečany, aby při vyplňování dotazníků ke sčítání lidí uvedli právě ten důležitý fakt, že bydlí v Liberci.

Jablonec podpoří ředitele škol

Jablonečtí radní deklarovali svou podporu ředitelům škol zřizovaných městem Jablonec nad Nisou, kteří vyžadují dodržování všech povinností vyplývajících z platných nařízení či opatření proti pandemii. Svým rozhodnutí radní deklarují i to, že v případě pozdějšího zrušení těchto opatření pro nezákonnost či protiústavnost nebude město z takového postoje ředitelů vyvozovat žádné postihy v pracovněprávní či platové oblasti.

V České Lípě mohou lidé třídit plechovky do kontejnerů na plasty

V České Lípě mohou lidé od pondělí odkládat plechovky do žlutých kontejnerů na plasty. Těch jsou po celém městě celkem dvě stovky, zatímco šedých kontejnerů na plechovky jen pět. Ty byly často přeplněné a lidé mnohokrát žádali o přidání dalších. Nově tak mohou využít pro odhození plechovek oba typy nádob. Kromě plechovek a plastů se do kontejnerů na plasty odkládají také nápojové kartony.

Společnost Arnika hledá obec s nejnižší produkcí odpadu

Spolek Arnika vyhlašuje soutěž, ve které hledá města a obce České republiky s nejnižší produkcí komunálních odpadů. Kritériem je dosažení maximálně 150 kg směsných odpadů na obyvatele za rok 2020. Zvláštní ocenění čeká na města s nízkou produkcí a zároveň vynikající mírou recyklace nebo zajímavým nápadem pro hospodaření s odpadem. Výsledky Arnika vyhlásí během letošního září.

V Semilech probíhá jarní úklid

V Semilech se po zimě čistí místní komunikace a chodníky. Vše se koordinuje s krajskou správou silnic Libereckého kraje. Úklid omezí například parkování. Lidé by měli respektovat dopravní značení, aby pracovníci Technických služeb mohli provést úklid co nejrychleji. Podrobný rozpis, kdy a kde se bude po zimní údržbě uklízet najdou občané například na webu města.

Liberec dokončil rekonstrukci MŠ Motýlek

Město Liberec dokončilo rekonstrukci mateřinky Motýlek na Broumovské. Kapacita školky se zvýšila pro dalších 20 dětí. Vznikla nástavba nad jednopodlažním pavilonem a současně se zajistil bezbariérový přístup pro celý objekt. K dispozici je vestavěný výtah a také vnitřní schodiště. Součástí rekonstrukce byla i kompletní renovace venkovních ploch. A to včetně odstranění dosavadních herních prvků pro děti. Nahradily je nové z přírodního materiálu. Projekt, spolufinancovaný Evropskou unií, stál bezmála 20 milionů.

Jablonec boduje v soutěži Zelená informacím

Město Jablonec nad Nisou se umístilo mezi prvními 30 městy v České republice v devátém ročníku soutěže Zelená informacím. Smyslem soutěže je najít nejzdařilejší prezentace životního prostředí na oficiálních internetových stránkách měst. Města, která se umístí na 1. až 15. místě, získají symbolické ocenění. Cenou pro vítěze je rok bezplatný monitoring polétavého prachu a oxidu dusičitého. Konečné pořadí měst bude představené při online setkání na Dni Země 22. dubna

V České Lípě spravují výtluky

V České Lípě už několik týdnů opravují výtluky technologií Silkot, která umožňuje opravy asfaltových povrchů i při nízkých teplotách. Ve městě se po zimě objevilo asi 150 děr, v necelé stovce ulic. S opravami je město zhruba ve třetině. Některé výtluky se zatím opravovat nebudou, a to tam, kde město plánuje velkoplošné opravy. Řada na ně přijde v jarních a letních měsících.

V Semilech vznikla nová naučná stezka

Podél cyklostezky a cesty pro pěší v Semilech-Řekách vyrostla nová naučná stezka. Tvoří ji pět zastavení včetně tří interaktivnícz tabulí. Jednotlivá zastavení jsou orientována na informace o řece Jizeře, místní fauně a floře a jsou na nich hravé prvky pro děti. Dále tu zájemci najdou pexeso s motivy stromů i tabuli znázorňující biotop řeky i s živočichy. Naučná stezka navazuje na nově vybudovanou Bítouchovskou lávku.

Ve Šluknově mění veřejné osvětlení

Ve Šluknově dlouhodobě pracují na obnově veřejného osvětlení. Nejviditelnější změnou je výměna 2/3 původních lamp za úspornější LED svítidla. Díky tomu došlo k razantní úspoře několika set tisíc korun ročně. V současnosti se radnice zaměřuje na nevhodně umístěné lampy. Například ty, které svítí na soukromé pozemky, příjezdové cesty, zahrádky a podobně. Vytipovaných už má asi 20 světel, která přemístí na vhodnější místa.